همانگونه که مستحضر هستید، در عناوین و سرفصل های گرایش های  مختلف رشته مادری مهندسی ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون در طی ده سال گذشته تغییرات زیادی انجام گرفته است؛ که البته عمده تغییرات در طی دو سال اخیر اعمال گردیده اند. این تغییرات موجب افزودن صلاحیت های کاری و مهارت های جدید فارغ التحصیلان می گردد.

بنابراین، دامنه کاری وسیعی در حوزه تخصصی این گرایش ها قرار می گیرد.

لذا، از کلیه دانشجویان و فارغ التحصیلان گرایش های مختلف مهندسی ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون دعوت می گردد تا نظر خود را در مورد بازار کار این رشته اعلام فرمایند. در صورتی که تعداد موارد پیشنهادی بیشتر از یک مورد است، لطفاً به ترتیب اولویت عنوان گردند.

با سپاس

نظرات   

 
0 #5 عليرضا سعيدي نيا 1394-04-24 05:11
با سلام
به استحضار مي رساند با توجه به اينكه اكثر بهره برداران شهرستان بيرجند داراي اراضي با قطعات كوچك ميباشد به نظر مي رسد بحث "مكانيزاسيون در خدمت خرده مالكين" موضوع مهمي مي باشد كه مي توانددر ابعاد متفاوت كمك بزرگي به جامعه خرده مالكين بنمايد. با تشكر

مدیر وبسایت: با عرض پوزش بابت دستکاری پیام
امیدواریم که ما را ببخشید
نقل قول
 
 
+1 #4 MB Lak 1393-03-10 15:20
جناب آقای دکتر باخدا
با سلام و سپاس

به نکته مهمی اشاره فرمودید و آن """خلاقیت""" است. دقیقاً چیزی که در نظام آموزشی ایران از بدو ورود به سیستم آموزشی (حتی در مهد کودک) هیچ جایگاهی نداشته و ندارد.
ما همواره مجبور بوده ایم مطالب را آنگونه که نوشته اند، بخوانیم، قبول کنیم و بیان کنیم تا ثابت کنیم که مطالب را گرفته ایم.
یک مثال ساده: در نقاشی های کودکانه، بزرگترها سلیقه رنگ کودک را زیر سوال می برند مثلاً آسمان سبز نیست!، گل آبی نیست!، آب بنفش نیست! و ... حال همین در مقیاس بزرگتر و در دانشگاه که انتظار می رود دانشجو، جویای دانش باشد اینگونه بروز می یابد که با حجم انبوهی از مطالب غیر ضروری دانشجو رخصتی نمی یابد تا بیندیشد!
در فرهنگ ما آموزگاران انقدر که ما را به مطالعه (یعنی خواندن اندیشه دیگران) ترقیب کرده اند، اندیشیدن را توصیه نکرده اند.
البته عده ای از استادان همچون شما، جناب آقای دکتر الماسی و شماری اندک از استادان دیگر، انگشت شمار هستند که به خلاقیت دانشجو بها می دهید.
اما به فرموده شما زندگی در بند تخصص من نوعی نیست بلکه این هنر من است که زندگی کنم.
پس ای کاش در نظام آموزشی حداقل بهایی هم به اندیشیدن داده می شد تا خلاقیت محقق گردد.
نقل قول
 
 
+2 #3 حسین باخدا 1393-03-10 14:29
(ادامه)
در مکانیزاسیون دیدگاه ها و مسایل متنوعی وجود دارد از مسایل اجتماعی گرفته تا مسایل فنی از انرژِی گرفته تا امنیت غذایی از تصمیم گیری و تصمیم سازی گرفته تا به خدمت گرفتن الکترونیک و ماهواره و.... بنابراین هر سلیقه و دیدگاهی با هر معیاری می تواند کار سازی کند اما سخت است شرایط برای تولد کارسازها فراهم نیست اما می شود کارساز شد و کارساز تربیت کرد و مسیر را هموار کرد تا دیگران بدون نگرانی وارد این حیطه شوندالبته سازگار با علاقه خود نه به اجبار
نقل قول
 
 
+1 #2 حسین باخدا 1393-03-10 14:28
شاید بتوان بازار کار را بعنوان هدف نهایی فارغ التحصیلان یک رشته تصور کرد و یا حتی محرک برای ورود به یک رشته و شاید بازار کار سئوال های پنهانی پس از کسب درجه های مختلف علمی و تجربی در بر داشته باشد و آنهم درآمد، موقعیت اجتماعی و یا ... است و این مهم نیز یک محرک برای جذب افراد جدید و انگیزه ای برای خلق کردن زمینه های مختلف دیگر است.اما در کشاورزی وضعیت خوب نیست یعنی محرک های اصلی برای جذب و حرکت کردن افراد در مسیری پایدار بعنوان اولین سرمایه یک بخش یعنی نیروی انسانی وجود ندارد پیامد آن عدم خلق و افزایش سرمایه نیز میباشد. بنابراین در این بخش عوامل اصلی تولید یعنی نیروی کار و سرمایه بخوبی جذب نمی شوند اگر هم جذب شوند تلاش بخش در دفع آن است تا نگه داشت آنها.اما این بدین مفهوم نیست که نمی شود کاری کرد و یا زمینه ای برای کار وجود ندارد پتانسیل کشاورزی بطور عام برای کار کردن و جذب نیروی کار و سرمایه زیاد است اما انگیزه و فکری خلاق می خواهد تا بتواند از این پتانسیل بالقوه استفاده کرد که سخت است و ما برای این مهم تربیت نشده ایم.(ادامه مطلب...)
نقل قول
 
 
+1 #1 یک مکانیزاسیونی 1393-02-03 19:41
ای کاش پیش از اعمال تغییرات نظر خواهی می کردند!
حداقل نیاز سنجی قبل از این تغییرات لازم بود!

ولی اگر بخواهیم نام ببریم فعالیت در کشت و صنعت ها، صنایع ماشین های کشاورزی، صنایع غذایی، آزمون و ارزیابی و تهیه استانداردها، کمپوست سازی و بازیافت محصولات کشاورزی عمده مواردی هستند که اگر بطور اصولی و با رعایت پهنه بندی صلاحیت مهندسین (رتبه 1، 2 و 3) به آن ها پرداخته شود؛ شاید باز هم جای کار داشته باشد.
نقل قول
 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi