اداره کل اعتبارات و هدایت سرمایه گذاری بانک کشاورزی طی نامه ای از مدیریت شعب بانک در استان های کشور خواست که پرونده های آماده پرداخت کمباین غلات متوسط و سنگین اعلام شده از سوی مدیران استان، بدون توجه به منابع مالی استان برابر دستورالعمل مربوطه پرداخت و حداکثر تا پنج روز نتیجه اعلام گردد.

 

منبع: مرکز توسعه مکانیزاسیون

متن نامه ضمیمه می باشد و برای اعضای محترم وبسایت قابل دانلود است.

 

تخصیص اعتبار در بخش مکانیزاسیون کشاورزی اقدامی بسیار ضروری و در عین حال خطیر است. به طوری که در بررسی درخواست متقاضیان تسهیلات مکانیزاسیون، عمدتاً نقش و نظر کارشناسی متخصصین ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون بعنوان افراد ذی صلاح در این بخش نادیده گرفته می شود.

به عبارت بهتر، ایجاد ساز وکاری قانونی و تخصص گرا بر مبنای اخذ مشاوره و حتی نظارت از سوی مهندسین ماشین های کشاورزی و مکانیزاسیون تا کنون مغفول مانده است. به طوری که در مقاله "مکانیزاسیون حلقه مفقوده کشاورزی ایران" به نقش بالقوه مهندسین ماشین های کشاورزی، مکانیزاسیون و بیوسیستم اشاراتی شده است و در مقاله دیگری با عنوان "دفترچه صلاحیت های مهندسین ماشین های کشاورزی" نیز از متخصصین امر تقاضا شد که به امر تدوین دفترچه صلاحیت های متخصصین ماشین های کشاورزی همتی جدی بگمارند.

البته، کارگروهی برای تدوین دفترچه مذکور تشکیل شد و مراحل پیگیری تصویب و ایجاب ضمانت اجرایی آن در دست اقدام است و امید که با تدابیر خردمندانه دستگاه های اجرایی، متخصصین امر و دانشگاهیان شاهد تسریع در ثمر نشستن اقدام فوق باشیم.

 

مطالب مرتبط:

مصوبات ستاد برداشت غلات كشور در سال زراعی 94-93

اعتبار 10هزارمیلیاردی مکانیزاسیون در سال 94

جابجایی های كمباین های برداشت غلات

تعرفه کارکرد ماشین های کشاورزی

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi