به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان تهران، جلسه ای با حضور مهندس علیرضا بزرگی رییس سازمان و جمعی از فعالان بخش مکانیزاسیون در محل سازمان برگزار شد.

رییس سازمان ضمن اشاره به کاهش راندمان به دلیل عدم ورود مکانیزاسیون به بخش وسیعی از کشاورزی ایران، به مشکلاتی اشاره نمود از جمله اینکه نظام های بهره برداری بیشتر خرده مالکی است و حدود 85 درصد از اراضی کشور زیر ده هکتار می باشد.
همچنین در این جلسه به عدم استفاده از ظرفیتی به نام متخصصین این حوزه اشاره نمودند که جایگاه این افراد هنوز در حوزه کشاورزی تثبیت نشده است .
مهندس بزرگی تاکید کرد: باید آموزشهای کاربردی و مهارتی فارغ التحصیلان رشته ماشین آلات و مکانیزاسیون کشاورزی در دستور کار جدی سازمان قرار گیرد.
همچنین با توجه به عدم وجود نظام نامه ای در این خصوص مقرر شد تلاشی در جهت تدوین نظام نامه مکانیزاسیون صورت پذیرد.

لازم به توضیح است که در پی فراخوانی که قبلاً (خردادماه 1393) از کلیه صاحب نظران در زمینه مهندسی ماشین های کشاورزی، مکانیک بیوسیستم و مکانیزاسیون به عمل آمده بود، کارگروهی تشکیل شد و نسخه اولیه آن تقدیم رئیس محترم نظام مهندسی قرار گرفت.

امید است با فعالیت و پیگیری مستمر متخصصین و مسئولین، وضعیت اشتغال این قشر از مهندسین هر چه سریعتر مشخص گردد.

 

مطالب مرتبط

دفترچه صلاحیت های مهندسین ماشین های کشاورزی

مکانیزاسیون حلقه مفقوده کشاورزی ایران

هشتمین کنگره در جوار ثامن الحجج

دهمین نمایشگاه هم به کار خود پایان داد

نظرخواهی رئیس انجمن مهندسی ماشینهای کشاورزی و مکانیزاسیون ایران

پرداخت تسهیلات

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi