وزیر جهاد کشاورزی گفت: کشاورزی وقتی معنا پیدا می کند که برای از مزرعه تا سفره برنامه داشته باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایسنا، محمود حجتی افزود: وضعیت بارندگی خیلی خوب بسیاری از مناطق این استان می طلبد که با یک هم افزایی و همت همه جانبه زمینه تولید، خودکفایی و ایجاد درآمد برای مردم این استان به ویژه فارغ التحصیلان بخش کشاورزی فراهم شود.
وی با اشاره به بحث خام فروشی در بعضی محصولات کشاورزی از جمله گیاهان دارویی بیان کرد: وقتی که در استانی مانند کهگیلویه و بویراحمد بسیاری از شرایط طبیعی فراهم است چرا نباید صنایع جانبی این استان هم توسط خود تولیدکنندگان ایجاد شود؟
وزیر جهاد کشاورزی به محصولات با کیفیت سیب این استان اشاره و اضافه کرد: اگر چنین محصولی سردخانه، صنایع بسته بندی، سورتینگ، واحدهای تولید کنسانتره و آبمیوه لازم دارد چرا نباید در همین استان و توسط فارغ التحصیلان، بیکاران جویای کار و خود تولیدکنندگان ایجاد شود؟
حجتی با اشاره به افتتاح طرح 605هکتاری گیاه دارویی "باریجه" در منطقه "بیدکفته" کاکان در شهرستان بویراحمد عنوان کرد: شعار "ما می توانیم" باید حداقل در حوزه گیاهان دارویی در استان کهگیلویه و بویراحمد محقق شود.
وی در بخش دیگری از صحبت هایش با اشاره به طرح بسیار خوب اجرای آبیاری قطره ای باغات 320هکتاری روستاهای کاکان شهرستان بویراحمد از قول و برنامه رئیس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد برای تجهیز همه باغ های منطقه کاکان به آبیاری تحت فشار خبر داد.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: کشاورز و کشاورزی وقتی معنا پیدا می کند که برای از مزرعه تا سفره برنامه داشته باشیم به طوری که هرجای این مسیر نباشیم یعنی مشکل کار همان جاست.
حجتی تولید را بسیار مهم خواند و اضافه کرد: بعد از تولید نباید منتظر ماند تا اینکه یا مشتری خرید نباشد یا مشتری به هرقیمتی که دلش خواست محصول کشاورزی ما را خریداری کند که در این زمینه باید به بحث بازار فروش نیز توجه کرد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi