رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی از برنامه‌ریزی منسجم کشت مکانیزه کلزا در کشور خبر داد و گفت: برنامه‌ریزی منسجم کشت مکانیزه کلزا به نحو مطلوبی در حال عملیاتی شدن است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایانا، کامبیز عباسی افزود: با توجه به اهمیت توسعه کشت مکانیزه دانه‌های روغنی به‌ویژه کلزا در کشور و لزوم به‌کارگیری بذرکارهای تخصصی با همکاری این مرکز و مجری دانه‌های روغنی، برنامه‌های جدیدی کلید خورد.
وی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ریزی فنی و تخصصی مبتنی بر اهداف اقتصاد مقاومتی و با تکیه بر تولید داخل اجرایی خواهد شد.
عباسی ادامه داد: مرکز توسعه مکانیزاسیون کشور با فراخوان سراسری از کلیه عرضه‌کنندگان ماشین‌های کاشت کلزا در کشور خواست ضمن اعلام الزامات فنی مورد نیاز کارنده‌های کلزا شامل دارا بودن مخزن مجزا، قابلیت کاشت دو تا پنج کیلوگرم بذر در هکتار، دارا بودن موزع مخصوص بذور ریزدانه، دارا بودن مکانیسم ثبت یکنواخت عمق کاشت و قابلیت تنظیم فواصل کاشت ۱۳ تا ۵۰ سانتی‌متری اعلام آمادگی می‌کنند.
وی تصریح کرد: کلیه عرضه‌کنندگان ماشین‌های کاشت کلزا اعلام آمادگی کرده و متقاضی بازدید، آزمون و ارزیابی کارنده‌های خود شدند.
سطح کشت مکانیزه کلزا به ۲۰۰ هزار هکتار می‌رسد
رئیس مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی یادآور شد: پس از بازدید از هفت شرکت تولیدکننده کارنده کلزا، بیش از ۳۰۰ دستگاه ماشین کارنده کلزا تا این تاریخ با نصف قیمت در اختیار کشاورزان قرار گرفت.
عباسی تأکید کرد: با عرضه ۷۰۰ دستگاه از کارنده‌های کلزا تا پیش از آغاز فصل کاشت، ۱۵۰ هزار هکتار به سطح کاشت مکانیزه کلزا افزوده خواهد شد.
وی در پایان اظهار داشت: سال گذشته سطح زیر کشت مکانیزه کلزا در کشور ۶۰ هزار هکتار بود که امسال برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و دستیابی به خوداتکایی تولید روغن در کشور، این سطح به بیش از ۲۰۰ هزار هکتار خواهد رسید.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

 

مطالب مرتبط:

جدیت برای افزایش تولید دانه‌های روغنی

شبکه تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی

شبکه تخصصی مهندسی بیوسیستم

معرفی و به‌کارگیری 35 نوع فناوری نوین مکانیزاسیون

مطالبی مفید برگرفته از وبسایت رسمی فائو

گزارش نهايي برداشت غلات کشور در سال 94

تسهیلات حوزه مکانیزاسیون

فهرست ماشین های کشاورزی مشمول بهره مندی از اعتبارات

تغییر شیوه توسعه مکانیزاسیون

آماده سازی سمپاش

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi