معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی گفت: مقرر شده بود امسال، یک هزار و 500 هکتار گلخانه در کشور احداث شود که از ابتدای سال تا پایان دی‌ماه 1395 یک هزار هکتار آن احداث شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمد علی طهماسبی، چهارشنبه (29 دی‌ماه 1395) در آیین تجلیل از برترین های سال 94 بخش کشاورزی استان فارس در شیراز افزود: هر 2 ماه یک مرتبه از طریق سامانه نظارت و پایش ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، گزارش کار در این زمینه دریافت می شود.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، یکی از اهداف اصلی توسعه کشت گلخانه ای را صرفه جویی در مصرف آب و افزایش بهره وری دانست و گفت: در کشت گلخانه ای بهره وری بیشتر از فضای باز است و استان فارس نیز از جمله استان هایی است که به دلیل وضعیت اقلیمی و خشکسالی های پی در پی می تواند به سمت کشت گلخانه ای برود.
طهماسبی با بیان اینکه قرار است گیاهان دارویی جزو طرح های اقتصاد مقاومتی قلمداد شود، اظهار داشت: استان فارس از مستعدترین استان های کشور برای توسعه گیاهان دارویی است.
وی افزود: با توجه به اقلیم مناسب فارس برای کشت گیاهان دارویی و همچنین خشکسالی سال های گذشته در این استان، بحث کشت گیاهان دارویی باید در دستور کار قرار گیرد.
معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی، در بخش دیگری از سخنان خود، با بیان اینکه در فصل کاشت نهال قرار داریم گفت: باید بسیار دقت کنیم که نهال های آلوده به مناطق دیگر منتقل نشود.
طهماسبی افزود: نهال اساس کار در تولید است و چنانچه اجازه دهیم نهال های آلوده جا به جا شوند هرچه سرمایه گذاری کرده ایم از بین می رود.
وی ادامه داد: بنابراین توصیه می شود که از ارسال نهال آلوده به استان های کشور جلوگیری شود، نهال آلوده از دیگر استان ها تهیه نشود و همچنین نهال آلوده در بین دهستان و شهرستان ها جا به جا نگردد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

 

برای عضویت در کانال سامانه‌های گلخانه‌ای در تلگرام بر روی تصویر زیر کلیک نمایید.

مطالب مرتبط:

بهبود تراز بازرگانی با توسعه کشاورزی گلخانه ای و صادرات پایدار

واگذاری 14 مجتمع گلخانه ای در دولت یازدهم به سرمایه گذاران بخش خصوصی

اختصاص اعتبار برای احداث گلخانه

حمایت دولت از تقویت زیرساخت‌های کشاورزی

تدوین لایحه انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه ها

 

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi