ریاست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در تاریخ دوم مهرماه سال جاری (1397) طی نامه‌ای به رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی، خواهان جدیت ایشان در رعایت قیمت ماشین‌های کشاورزی مشمول تسهیلات شد.

در این نامه اشاره شده است که بعضاً به سبب بروز مشکلات اقتصادی و شرایط ارز در کشور و تهدیدات تحریمی، برخی از عرضه‌کنندگان ماشین‌ها و ادوات کشاورزی، از فروش کالا خودداری نموده یا به‌دلیل تغییر هزینه‌های تولید، مبلغ پیش‌فاکتور و فاکتور فروش را بالاتر از  قیمت اعلامی به این مرکز درج می‌کنند که از نظر این مرکز غیرمنطقی بوده و باید از پذیرش آن ممانعت به عمل آمده و مراتب به اطلاع این مرکز رسانیده شود.

البته، در این نامه اشاره شده است که، علیرغم مشکلات موجود، بسیاری از تأمین‌کنندگان ماشین‌های کشاورزی ضمن رعایت قیمت‌های اعلامی با تأسی از برنامه جهادی اقتصاد مقاومتی و لزوم حمایت جدی از بخش کشاورزی درخواست‌های حداقلی افزایش قیمت تمام شده را داشته‌اند و این مرکز به محض بررسی‌ها، تغییرات احتمالی در فهرست مندرج در پرتال مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی را اعمال کرده است. 

مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی برای تجهیز و نوسازی ناوگان ماشینی بخش کشاورزی با بهره‌مندی از تسهیلات خطوط اعتباری تلاش زیادی داشته است تا با همراهی و هماهنگی بخش صنعت کشور و کلیه تأمین ‌کنندگان و فعالان در حوزه ماشین‌های کشاورزی ضمن تأمین نیازهای ماشینی کلیه حوزه‌های کشاورزی، زمینه افزایش حق انتخاب کشاورزان و بهره‌برداران این بخش را محقق نموده و از ایجاد هرگونه انحصار در عرصه بازار این حوزه جلوگیری نماید.

این در حالی است که بخش خصوصی در زمینه تولید و تأمین انواع ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی سال‌هاست که فعالیت مستمری دارد و همین محدودیت‌های ارزی و تحریم‌ها، نوسان قیمت مواد اولیه از جمله آهن، قوانین دست و پاگیر 

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi