لزوم بهره گيري از فناوري هاي نوين براي توليد محصولات ارگانيك و سالم كشاورزي

رئيس سازمان تحقيقات، آموزش و ترويج كشاورزي گفت: در حال حاضر براي توليد محصول سالم و ارگانيك به دنبال حذف بخشي از نهاده هاي شيميايي هستيم كه اين امر نياز به فناوري و تكنولوژي هاي نوين دارد.

به گزارش ايرنا، اسكندر زند روز چهارشنبه در حاشيه افتتاحيه چهارمين نمايشگاه بين المللي محصولات و فناوري كشاورزي، گياهي، ارگانيك و صنايع وابسته افزود: هم اكنون فناوري ها و تكنولوژي خوبي در بخش توليدات و فناوري هاي كشاورزي بكار گرفته مي شود، اما براي تامين امنيت غذايي كشور به فناوري ها و تكنولوژي هاي نوين و پيشرفته نياز داريم.

وي اظهار داشت: طي سالهاي اخير تحقيقات و پژوهش هاي محققان ايراني در زمينه فناوري ها و تكنولوژي هاي نوين و در توسعه پايدار بخش كشاورزي نقش بسزايي داشته است كه بايد بيش از پيش اين بخش تقويت شود.

زند با تاكيد بر اينكه، توليد محصولات ارگانيك و سالم در بخش كشاورزي به فناوري هاي روز دنيا نياز دارد گفت: در اكثر كشورهاي پيشرفته جهان براي توليد محصول ارگانيك و سالم از تكنولوژي و فناوري روز استفاده مي شود.

وي اضافه كرد: در واقع توليد محصولات ارگانيك و سالم با بكارگري تكنولوژي هاي نوين در صنايع تبديلي و تكميلي ارتباط مستقيم دارد، بنابراين تلاش داريم كشور را به سمت توليد بيشتر محصولات سالم و ارگانيك سوق دهيم.

معاون وزير جهاد كشاورزي تصريح كرد: هم اكنون نيز در كشور محصولات كشاورزي سالم و ارگانيك توليد مي شود، اما آمار دقيقي از توليد اين محصولات در دست نيست.

زند تاكيد كرد: جهت گيري هاي لازم براي توليد محصولات ارگانيك و سالم كشاورزي صورت گرفته و اين امر در اولويت برنامه هاي وزارت جهاد كشاورزي قرار دارد.

 

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi