وزير جهاد كشاورزي:

تسهيلات مكانيزاسيون فقط به كشاورزان تعلق مي‌گيرد

به گزارش روابط عمومي وزارت جهاد كشاورزي، مهندس محمود حجتي وزير جهاد كشاورزي در جلسه ستاد مكانيزاسيون كشاورزي كه در محل وزارت جهاد كشاورزي برگزار شد، گفت: تسهيلات خط اعتباري تنها به كشاورزان و كشاورزي تعلق خواهد گرفت.

وي با تاكيد بر لزوم استفاده از ظرفيت كارخانجات توليدي تراكتور و ماشين آلات كشاورزي كشور گفت: نبايد اين توقع و انتظار وجود داشته باشد كه خط اعتباري مشكلات مربوط به ساير فعالان بخش از جمله حوزه‌هاي ماشين سازي و صنعت را برآورده كند؛چراكه اين خط براي توسعه مكانيزاسيون ايجاد شده است.

وزير جهادكشاورزي در جلسه ستاد مكانيزاسيون كه مديران كارخانه‌هاي توليد ماشين‌‌هاي كشاورزي و انجمن‌هاي مكانيزاسيون نيز حضور داشتند، اعلام كرد :توسعه مكانيزاسيون از برنامه‌هاي اصلي وزارت جهادكشاورزي جهت افزايش بهره‌وري بوده است و به همين منظور با پيگيري هاي صورت گرفته خط اعتباري در فاز اول براي اين منظور به مبلغ  7500 ميليارد ريال ايجاد شده است و اين اعتباري فقط به كشاورزي و كشاورزان اختصاص مي‌يابد كه ماحصل آن افزايش ضريب حضور ماشين در مزرعه است.

مهندس حجتي افزود: در راستاي برنامه در وزارت جهادكشاورزي تلاش مي كنيم با كمك ساير وزارتخانه ها و سازما‌هاي مسئول مشكل تامين اعتبار كارخانجات توليد كننده تراكتور و كمباين را به شكلي عملي مرتفع كنيم.

وزير جهادكشاورزي خطاب به مديران اعلام كرد: با تلاش و پشتكار و پيگيري ترتيبي اتخاذكنيد كه كليه كشاورزان سريع به ماشين‌آلات دست پيدا كنند و مشكلات اداري به سرعت از پيش روي آنها برداشته شود.

گفتني است ستاد مكانيزاسيون كشاورزي با هدف دستيابي به افزايش بهره وري ماشين آلات و مكانيزه كردن عمليات كاشت داشت و برداشت محصولات كشاورزي تشكيل شده و جلسات و مصوبات آن زير نظر وزير جهاد كشاورزي برگزار مي‌شود.

همچنين با خط اعتباري در نظر گرفته شده براي سالجاري 7500 ميليارد ريال اعتبار بانكي تخصيص يافته كه از اين رقم تاكنون بيش از 1110 ميليارد ريال جذب شده است.

 

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi