محمدباقر لک، وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی

آبان‌ماه 1397

 

امنیت غذایی زمانی تحقق می یابد که همه مردم، همیشه، دسترسی فیزیکی، اجتماعی و اقتصادی به غذای کافی، سالم و مغذی داشته باشند که نیازها و ترجیحات غذایی آنها را برای زندگی فعال و سالم تأمین نماید. بر اساس این تعریف، چهار بعد امنیت غذایی عبارتند از: فراهم بودن غذا، دسترسی فیزیکی و اقتصادی به غذا، بهره مندی از غذا و ثبات در طول زمان.

ادامه مطلب ...

ریاست مرکز توسعه مکانیزاسیون کشاورزی در تاریخ دوم مهرماه سال جاری (1397) طی نامه‌ای به رؤسای سازمان‌های جهاد کشاورزی، خواهان جدیت ایشان در رعایت قیمت ماشین‌های کشاورزی مشمول تسهیلات شد.

ادامه مطلب ...

تأسیس رشته-گرایش مهندسی مکانیزاسیون و ماشین‌های کشاورزی، مهندسی ماشین‌های کشاورزی، مهندسی مکانیک ماشین‌های کشاورزی، مهندسی مکانیزاسیون کشاورزی، مهندسی مکانیک بیوسیستم با گرایش‌های روزافزون، مهندسی ماشین‌های صنایع غذایی و بسیاری از این عناوین که در طی پنج دهه برای جذب دانشجو ایجاد، حذف، اصلاح یا جایگزین شده‌اند؛ با این هدف به انجام رسیده است که مهندسینی را برای توسعه و عمران روستاها تربیت کرده و بخش فنی-مهندسی کشاورزی را پوشش دهد. هرچند، پیگیری جدی این هدف امروز در دانشگاه‌ها محل سوال است و ارزیابی‌های مقاله محور دانشگاهیان لطمات قابل توجهی به پژوهش‌های کاربردی در این زمینه وارد کرده است.

ادامه مطلب ...

مکانیزاسیون کشاورزی سال‌هاست که مورد توجه متولیان تأمین امنیت غذایی کشور قرار گرفته است. کارنامه درخشان دولت‌های یازدهم و دوازدهم نیز مؤید این مدعا هستند که بهبود وضعیت کشاورزی کشور بدون اتخاذ تجهیزات مناسب میسر نخواهد شد.

ادامه مطلب ...

رسانه غیربرخط "فناوری در کشاورزی" با هدف ترویج کشاورزی اصولی و توسعه فناوری در کشاورزی آغاز به کار کرد.

ادامه مطلب ...

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi