راهکارهای توسعه کارآفرینی و اشتغال در بخش کشاورزی و روستائی در نشست صمیمی وزرای جهاد کشاورزی و تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و معاونین دو وزارتخانه در محل وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این نشست دکتر ربیعی وزیر تعاون ،کارو رفاه اجتماعی با بر شمردن ظرفیت های فراوان اشتغال و کارآفرینی در بخش کشاورزی و روستایی و ماموریتها و امکانات وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی در امر توانمند سازی کارجویان  از طریق آموزش ها ی  فنی و حرفه ای و نیز استفاده از تسهیلات و خدمات بانک توسعه تعاون ،صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون و صندوق مهر امام رضا (ع) بر ضرورت همکاری دو جانبه و هم افزایی در ایجاد اشتغال در روستا ها و بخش کشاورزی به ویژه برای فارغ التحصیلان تاکید کرد .
وی  با بر شمردن ضرورت برنامه ریزی و بکار گیری استعداد های بومی و منطقه ای در سطح رویستا های کشور از منظر گردشگری روستایی و کشاورزی ،صنایع دستی و مشاغل خرد و خانگی از تشکیل کار گروه ویژه برای این امر در وزارت تعاون ،کارو رفاه اجتماعی خبر داد .
در این نشست،مهندس محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی نیز با بیان ظرفیت های بالای بخش کشاورزی ار تدوین طرح ارائه خدمات کشاورزی و مکانیزاسیون با ظرفیت ایجاد بیش از 60 هزار شغل برای فارغ التحصیلان کشاورزی خبر داد و بر ضرورت برنامه ریزی به منظور حفظ اشتغال موجود و توسعه کار آفرینی و روستایی تاکید نمود .
وی ظرفیت های جدید بوجود آمده برای  اشتغال در پروژه احیای اراضی کشاورزی خوزستان و نیز  ایجاد گلخانه های مدرن کوچک و بزرگ ،با هدف تولید محصولات صادراتی و تولید انبوه برای بازار داخلی  ، صنایع تبدیلی و غذایی ، زنبور داری ،صید و صیادی و آبزی پروری ، انبار و سرد خانه های کوچک و متوسط و ایجاد ارزش افزوده در فرایند پس از تولید محصولات کشاورزی به همراه توسعه باغات در اراضی شیبدار و کم بازده در دامنه های زاگرس و البرز را زمینه های ایجاد اشتغال مولد در بخش کشاورزی برشمرد و از برنامه ریزی وسیع برای ایجاد اشتغال در این خصوص خبر داد .
در این جلسه گزارش مطالعات صورت گرفته در 10 استان کشور که با هدف شناسایی ظرفیت های تولید بومی و منطقه ای استان های مورد بررسی صورت گرفته ارئه و مقرر شد در قالب کارگروه مشترک نسبت به عملیاتی شدن محورهای مورد بحث اقدام شود.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

 

 

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi