رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی از فعالیت بیش از ۲۰۰ هزار دانش‌آموخته کشاورزی در سازمان نظام مهندسی کشاورزی خبر داد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، احمد کبیری صبح روز پنجشنبه اول بهمن‌ماه 1394 در دیدار با علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه سال ۸۰ قانون ایجاد شورای نظام مهندسی کشاورزی کشور تصویب شده، اظهار داشت: این سازمان از سال ۸۱ مشغول به فعالیت شده است و دوره چهارم فعالیت خود را می‌گذراند.
رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی کشور با بیان اینکه مهم‌ترین نقش سازمان علاوه بر تلاش برای فارغ التحصیلی فعالان بخش کشاورزی تلاش برای رواج این بخش است، افزود: سازمان در این خصوص اقداماتی را انجام داده است.
وی خاطرنشان کرد: بیش از ۲۰۰ هزار نفر دانش آموخته بخش کشاورزی در این سازمان فعال هستند و راندمان و کارایی مهم‌ترین اصل سازمان بوده است.
کبیری با بیان اینکه گسترش کمی فعالیت‌های بخش کشاورزی را تا به امروز داشته‌ایم، تصریح کرد: امروزما در سازمان به دنبال افزایش کیفی هستیم.
رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی کشور با تقدیر از استاندارد سازی در بخش کشاورزی عنوان کرد: از یکی از کارهای خوبی که در بخش کشاورزی آغاز شده استاندارد سازی است که سازمان ما می‌تواند در این بخش به کمک دولت بیاید.
وی با اشاره به اینکه بیش از ۳۷‌هزار نفر از فعالان بخش کشاورزی ما تحصیلات فوق دیپلم به بالا دارند، خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر روند تخریبی قطعه قطعه شدن زمین‌ها را شاهد بودیم که با بحث ویلا‌سازی و تقسیم زمین‌های ارثی بیس‌تر اوج گرفته است.
رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی با اشاره به اینکه برای این وسعت بخش کشاورزی نیاز به ۸۰ هزار نفر نیرو داریم افزود: در برنامه ششم یه پیشنهاد داده‌ایم، که در برنامه پنجم دولت موظف شده بود برای طرح‌ها پیوست فرهنگی بنویسند، پیشنهاد می‌کنیم برای برنامه ششم برای طرح‌های کشاورزی پیوست آموزشی و نرم افزای تهیه کنند.
وی با بیان اینکه باید با توجه به مجموعه‌های غیر دولتی از ظرفیت آن‌ها استفاده کنیم عنوان کرد: دولت می‌تواند ۱۰‌درصد از هزینه خدمات لازم را در اختیار ما قرار دهد و ما همه خدمات را با هزینه کمتر ارائه می‌کنیم.
کبیری با اشاره به اینکه در حوزه صدور خدمات گیاه پزشکی، حوزه دام و طیور به ما اختیار داده شده است و می‌توانیم بسیار برای دولت کمک کننده باشیم گفت: در ماده ۳۹‌یکی از دریف‌های اعتباری ما کمک دولت ذکر شده از طرفی در گستره قابل توجهی از وظایف هستیم اما ردیف درآمدی خاصی نداریم.
رئیس شورای نظام مهندسی کشاورزی با بیان اینکه در قانون افزایش بهره وری نظام مهندسی را مسئول اشخاص حقیقی و حقوقی فعال در این بخش کرده‌اند گفت: در طرح جدید هم با وجود اینکه ما قانون خاصی داریم دستگاه‌ها کار به اعضای ما نمی‌دهند و نامه رتبه‌بندی سازمان مدیریت را درخواست می‌کنند.
وی با بیان اینکه اگر ردیف بودجه‌ای برای ما در نظر گرفته شود رتبه بندی ما هم حل شده و می‌توانیم بسیار بیش از این خدمات ارائه دهیم گفت: پیشنهاد می‌کنیم که از ظرفیت‌های علمی و کار‌شناسی سازمان استفاده شود.

منبع: وبسایت نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *