پیشرفت مکانیزاسیون کشاورزی با همگرایی «کشاورز،کارخانه،بانک کشاورزی»
وزیر جهاد کشاورزی گفت: تحول شگفت بخش مکانیزاسیون در اثر تلاش و حمایت بانک کشاورزی صورت گرفته است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از روابط عمومی بانک کشاورزی، مهندس محمود حجتی در جلسه مجمع عمومی سالانه بانک کشاورزی، خاطرنشان کرد: پیشرفت های بخش کشاورزی به ویژه تحول شگفت بخش مکانیزاسیون که در سه سال اخیر به وجود آمده و در طول تاریخ کشاورزی ایران بی سابقه بوده ، در اثر تلاش، حمایت و خدمات بانک کشاورزی رخ داده است.
مهندس حجتی روز سه شنبه 16 شهریور در جمع اعضای مجمع عمومی بانک کشاورزی با بیان این که منابع بانک کشاورزی عمدتا پشتیبان بخش کشاورزی است، از حمایت ویژه و تلاش مجدانه دکتر طیب نیا ، دکتر پورمحمدی و اعضای مجمع برای افزایش سرمایه بانک کشاورزی قدردانی کرد.
وی همچنین از بانک کشاورزی برای تلاش و عملکرد مثبتی که باوجود شرایط سخت و محدودیت ها به انجام رسانده است تشکر کرد.
بر اساس این گزارش، مهندس حجتی پیشرفت بی سابقه بخش مکانیزاسیون کشاورزی را مربوط به تشکیل مثلث کشاورز-کارخانه-بانک کشاورزی دانست که در اواخر سال 1392 آغاز شد .
وی افزود: وجود زبان مشترک بین بانک کشاورزی و کشاورزان و پراکنش گسترده شعب این بانک موجب شد تا اعتباراتی چون اعتبار صندوق توسعه ملی به نحو احسن در اختیار کشاورزان قرار گیرد .
وی همچنین خواستار پیگیری برای تهاتر و تبدیل بدهی بانک کشاورزی و افزایش سرمایه این بانک با استفاده از اصلاحیه قانون بودجه و راهکارهای موجود شد.
منبع: وزارت جهاد کشاورزی

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *