وزیر جهاد کشاورزی از تدوین یک برنامه بلندمدت برای همکاری در بخش های مختلف اقتصادی بین ایران و ایتالیا خبر داد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از ایرنا، محمود حجتی روز سه شنبه در دومین همایش فعالان اقتصادی ایران و ایتالیا افزود: ظرفیت های فراوانی برای همکاری های اقتصادی بین ایران و ایتالیا وجود دارد که باید از این ظرفیت ها استفاده کرد.
وی تولید محصولات ارگانیک کشاورزی را بستری مناسب برای افزایش همکاری های اقتصادی بین دو کشور عنوان کرد.
وزیر جهاد کشاورزی تولید داروهای گیاهی را یکی دیگر از بسترهای مناسب برای گسترش همکاری های اقتصادی ایران و ایتالیا برشمرد و خاطرنشان کرد: وجود یک هزار و 450 گیاه دارویی شناخته شده در ایران بستر مناسبی برای توسعه فعالیت ها در بخش کشاورزی است.
حجتی توجه به مکانیزاسیون در کشاورزی را یکی دیگر از زمینه های مناسب برای همکاری ایران و ایتالیا در بخش کشاورزی عنوان کرد.
وزیر جهاد کشاورزی مدیریت پس از تولید را با توجه به خام فروشی محصولات کشاورزی در همکاری های اقتصادی دو کشور بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: باید برای شکل گیری این مدیریت برنامه ریزی صورت گیرد.
وی تکمیل زنجیره های صادراتی محصولات کشاورزی را یکی دیگر از بسترهای مناسب برای همکاری های اقتصادی ایران و ایتالیا عنوان کرد و توجه به فناوری های مدیریت آب را با توجه به اینکه کشور ایران دچار کمبود آب است زمینه بسیار مناسبی برای توسعه همکاری های دو جانبه ایران و ایتالیا دانست.
دومین همایش اقتصادی فعالان ایران و ایتالیا اکنون با حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی، محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، امیرحسین زمانی نیا معاون وزیر نفت ایران و «مائوریزیو مارتینا» وزیر کشاورزی و «گراتزیانو دل ریو» وزیر حمل و نقل و امور زیربنایی ایتالیا در تهران در حال برگزاری است.
هیات 310 نفره ایتالیا از 197 شرکت روز دوشنبه(دیروز) وارد ایران شدند و سفر این هیات دو هفته بعد از سفر هیات ایرانی به ایتالیا، انجام می شود.
منبع: وبسایت وزارت جهاد کشاورزی

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *