یک شرکت در کشور لیختن اشتاین نمونه جدیدی از خودروی اسپرت ساخته است که تنها با استفاده از آب شور می تواند به سرعت 350 کیلومتر در ساعت دست یابد.
لیختن اشتاین سومین کشور کوچک در اروپا است. پایتخت آن شهر فادوتس است. زبان رسمی لیختن اشتاین آلمانی، مساحت آن ۱۶۰ کیلومتر مربع و جمعیت آن ۳۶ هزار نفر است.
به گزارش ایرنا از ساینس، سیستم محرک خودروی جدید به نام Quant e-Sportlimousine به آن اجازه می دهد تا در عرض 2.8 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت برسد.
فناوری آب شور پس از اولین حضور در نمایشگاه خودروی ژنو 2014 اکنون برای استفاه در جاده های اروپا تاییده گرفته است.
خودروی Quant e-Sportlimousine که 920 اسب بخار قدرت دارد از سامانه نیروی سلولی جریان الکترولیت برای تامین نیروی چهار موتور الکتریکی درون خودرو بهره می برد.
با وجود این که عملکرد آن مشابه سلول سوخت هیدروژنی است اما مایع مورد استفاده برای ذخیره انرژی، آب شور است.
مایع از میان غشایی بین دو مخزن عبور کرده و یک بار الکتریکی تولید می کند؛ سپس برق تولید شده توسط ابرخازن ها ذخیره و توزیع می شود.
این خودرو، آب را در دو مخزن 200 لیتری حمل کرده و به راننده اجازه می دهد با یکبار سوختگیری تا 600 کیلومتر رانندگی کند.
این خودروی چهار سرنشینه 5.25 متر طول، 2.2 متر عرض و 1.35 متر ارتفاع دارد؛ چرخ های این خودرو در زیر دو در «گالوینی» (پروانه ای ) این خودرو قرار می گیرند.
درون Quant e-Sportlimousine یک داشبورد کامل تعاملی وجود دارد که دارای یک سیستم سرگرمی مبتنی بر آندروید است.
هنوز قیمت یا تاریخ فروش برای این خودرو مشخص نشده است اما به گفته برخی کارشناسان، احتمالا قیمت آن بیش از 1.7 میلیون دلار خواهد بود.
شرکت NanoFlowcell AG، سازنده این خودرو در کشور لیختن اشتاین اکنون قصد دارد خودروی خود را در جاده های عمومی آلمان و مناطق دیگر اروپا به منظور تولید مجموعه ای آغاز کند.

منبع: ایرنا
اعضای محترم وبسایت میتوانند فیلم مرتبط با این خودرو را از پیوست خبر دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *