با ابلاغ مصوبه دولت وزارت جهاد کشاورزی مکلف شد با نظارت مرکز آمار ایران نسبت به طراحی و راه اندازی سامانه جامع داده‌های کشاورزی اقدام نماید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت جهاد کشاورزی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت ،هیئت وزیران در جلسه 8/6/1394 به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و به استناد ماده (48) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور – مصوب 1394- تصویب کرد:
1- وزارت جهاد کشاورزی مکلف است با نظارت مرکز آمار ایران نسبت به طراحی و راه‌اندازی سامانه جامع داده‌های کشاورزی اقدام نماید.
2- مرکز آمار ایران موظف است کلیه داده‌‍‌های حاصل از سرشماری عمومی دوره‌های کشاورزی و سایر سرشماری‌های موضوعی از قبیل سرشماری دامداری‌های صنعتی و نیمه صنعتی را جهت استفاده به عنوان اطلاعات پایه در سامانه طراحی‌شده، در چارچوب قوانین و مقررات مربوط در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار دهد.
تبصره- کلیه دستگاه‌های اجرایی موظف‌اند به درخواست وزارت جهاد کشاورزی و در چارچوب قوانین و مقررات مربوط نسبت به ارایه داده‌های مرتبط با حوزه کشاورزی اقدام نمایند.
3- سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بر اساس پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و در سقف اعتبارات بخش کشاورزی نسبت به پیش‌بینی اعتبار مورد نیاز جهت ایجاد و نگهداری سامانه جامع داده‌های کشاورزی در لوایح بودجه سنواتی اقدام نماید.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور این مصوبه را در تاریخ 11/6/1394 برای اجرا ابلاغ کرده است.

https://agrimechanization.com/index.php/fa/last-news/188-2015-09-19-03-28-49

 

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *