Man Standing by Bale of Hay


در دیدار روز سه شنبه 11 اسفندماه 1394 وزیر جهاد کشاورزی ایران با وزیر فدرال کشاورزی،جنگلداری،محیط زیست و مدیریت آب اتریش، راه های توسعه همکاری های کشاورزی دو کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت جهاد کشاورزی،در این دیدار،محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی با عالی توصیف کردن روابط سیاسی دو کشور،مناسبات دو ملت را نیز مثبت و سازنده ارزیابی و موضوعات ماشین آلات و ادوات کشاورزی،سامانه های نوین آبیاری و امور دام را از جمله زمینه های همکاری ایران و اتریش برشمرد.
وی با اشاره به تنوع اقلیمی و آب و هوایی ایران و رویش 1450 گونه شناخته شده گیاهان دارویی در کشور گفت: رویکرد جهانی به سوی مصرف گیاهان دارویی تغییر کرده و همچنین می توان از این گیاهان به عنوان ماده موثره داروهای شیمیایی و محصولات دیگر استفاده کرد، به همین منظور برای توسعه کشت گیاهان دارویی در مزارع و گلخانه ها برنامه داریم و با توجه به تکنولوژی های تولید دارو در اتریش،تولید،فرآوری و بازاریابی این محصولات می تواند زمینه ای برای همکاری و سرمایه گذاری مشترک دو کشور باشد.
در این دیدار،آندر روپرشتر وزیر فدرال کشاورزی،جنگلداری،محیط زیست و مدیریت آب اتریش نیز فناوری ها و ادوات کشاورزی،آبیاری و مدیریت بهینه کوهستان و جنگل ها و گیاهان دارویی را به عنوان زمینه های همکاری دو کشور عنوان کرد و گفت: اتریش در زمینه اصلاح ژنتیک و انواع دام های سبک و سنگین در زمره کشورهای پیشرو در جهان است و با توافقات صورت گرفته بخش خصوصی دو کشور،محموله 1 هزار راسی گاو سمینتال بزودی تحویل ایران می شود.
وی در زمینه تولید مشترک ماشین آلات کشاورزی در ایران، انتقال دانش و تجربیات کشاورزی کوهستان و همچنین تولید ارقام جدید گندم و جو قول همکاری داد و به طور رسمی از وزیر جهاد کشاورزی و کارشناسان حوزه های یاد شده دعوت کرد تا از مناطق و توانمندی های بخش کشاورزی اتریش بازدید به عمل آورند.
در این دیدار،تفاهم نامه تشکیل کمیته مشترک کشاورزی دو کشور توسط وزیر جهاد کشاورزی و همتای اتریشی امضا شد.
همچنین سند همکاری جامع کشاورزی ایران و اتریش نیز توسط دو وزیر پاراف شد تا پس از طی تشریفات قانونی، توسط وزرای کشاورزی دو کشور امضا شود.
منبع: وزارت جهاد کشاورزی

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *