سوالات خود را از ما بپرسید

Error: Contact form not found.

سوالات متداول

آیا شما نیز سوالی دارید؟

_

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر پاسخ شما را پیدا نکردید، میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

سوالات متداول

تعریف مکانیزاسیون کشاورزی چیست؟

مکانیزاسیون کشاورزی عبارت است از به کارگیری هر سطح از فناوری در کشاورزی به منظور نیل به حداکثر بهره‌وری با رعایت جوانب امر جهت نیل به تولید پایدار و سالم.

مناسب‌ترین فناوری برای تولیدات کشاورزی چیست؟

انتخاب فناوری مناسب مستلزم نگرشی سیستمی به مقوله کشاورزی است. بطوریکه انتخاب سطح فناوری (از ابزارهای دستی ساده تا پیشرفته ترین تجهیزات) منوط به در نظر گرفتن مسائل فنی، اقتصای، زیست محیطی و اجتماعی است. برای این منظور می‌توان از روش‌های تصمیم‌گیری چندمعیاری استفاده کرد.

آیا احداث گلخانه مقرون به صرفه است؟

احداث گلخانه بستگی به شرایط توپوگرافی، اقلیم و دسترسی محل مورد نظر به راه و امتیازهای آب، برق و گاز (یا گازوئیل)، نوع محصول، تحلیل بازار، شرایط نیروی انسانی در دسترس و در نهایت تحلیل‌های اقتصادی دارد. بنابراین، برای بهره‌برداری مؤثر از گلخانه باید توجیهات فنی، اقتصادی و اجتماعی مد نظر قرار گیرد تا حداقل سطح اقتصادی تعیین گردد.

چه سطح از فناوری برای بهره‌برداری در گلخانه باید انتخاب گردد؟

انتخاب فناوری مناسب در گلخانه مستلزم تحلیل فنی، اقتصادی، زیست محیطی و اجتماعی است و با توجه به نوع محصول و نیازهای آن و همچنین در دسترس بودن فناوری می‌توان نسبت به مکانیزه کردن گلخانه از سطح ابتدایی استفاده از ابزارهای ساده تا فناوری‌هایی در سطح مدیریت هوشمند گلخانه بهره جست

تفاوت "سامانه مدیریت هوشمند گلخانه" نسبت به نمونه‌های مشابه چیست؟

سامانه مدیریت هوشمند گلخانه تولید شده توسط شرکت پیشگامان زیست سامان هوشمند قادر است محیط داخل گلخانه را متناسب با نیاز گیاه مدیریت کند تا نه‌تنها هزینه‌های مصرف نهاده‌ها کاهش یابد، بلکه بیشترین عملکرد در واحد سطح تولید شود. این سامانه نیازی به دخالت انسان نداشته و کاملاً هوشمند عمل می‌کند.