نویسندهدکتر محمدباقر لک، وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی

 تا چند روز دیگر، وزیر جهاد کشاورزی دولت سیزدهم، برنامه‌های توسعه کشاورزی کشور را به اجرا در خواهد آورد. این در حالی است که سال زراعی 1399 تا 1400، سال چندان پربارانی نبوده و بازار اقلام خوراکی با افزایش بی سابقه قیمت مواجه است.

Read more...

جداسازی سر و ته هویج برای خطوط فرآوری در صنایع غذایی (ترشی، مربا و ...) از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. بطوریکه در کارخانه‌های صنایع غذایی، برای برش دادن و حذف قسمت‌های سبز در بالا و ریشک‌های انتهایی از نیروی انسانی کمک گرفته می‌شود تا هویج آماده برای خوراک‌دهی خط فرآوری از خصوصیات ظاهری مناسبی برخوردار باشد. 

Read more...

نویسندهدکتر محمدباقر لک، وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی

 اگر هوای داخل گلخانه با یک عامل خارجی به گردش در نیاید، هوای گرم به مرور در بالای گلخانه تجمع یافته و هوای سرد در کف زمین و حول گیاهان ساکن گردد. فن سیرکوله کمک می‌کند تا نقاط سرد و گرم در کنج‌های گلخانه از بین بروند. فن‌های سیرکوله کمک می‌کنند تا دما یکنواخت شده و هزینه‌ها گرمایش را 5% کاهش می‎دهند. این فن‌ها همچنین با کاهش رطوبت در کنوپی گیاه، از ایجاد کپک و بیماری‌های گیاهی جلوگیری میکرد و بهره‌گیری از دی‌کسید کربن را نیز بهبود می‌دهند.

Read more...

بدینوسیله به اطلاع خوانندگان گرامی می‌رساند که ششمین شماره از دوفصلنامه فناوری در کشاورزی منتشر شد. برای دریافت مطالب این شماره از دوفصلنامه از شما دعوت بعمل می‌آید که به لینک زیر مراجعه فرمایید.

 

Read more...

حضور شرکت زیست سامانه پردیس در هفدهمین نمایشگاه کشاورزی همدان

هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ماشین آلات، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و کشت‌های گلخانه‌ای) و 

پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت مرغداری، دامپروری و شیلات 

Read more...

Login

درگاه پرداخت دستی وب سایتIntroduction

Getting started in July 2013, AGRIMECHANIZATION is the first Agricultural Mechanization Specialized Website that aims concepts related to agricultural engineering, technologies, automation, machinery, and biosystems engineering towards food security and sustainable agriculture.

E-NAMAD

logo-samandehi