با توجه به رویکرد دولت به توسعه گلخانه‌ها و ارائه تسهیلات و حمایت از این صنعت، لازم است توجه فنی ویژه‌ای به امور مرتبط با گلخانه از امکان سنجی و طراحی گرفته تا تجهیز و بهره‌برداری شود.

گلخانه سازه‌ای است مجهز به انواع قطعات، تأسیسات و تجهیزات که از بدو ایجاد (فارغ از اینکه در آن کشت انجام گیرد یا خیر) مشمول هزینه‌های ثابت و متغیر اعم از استهلاک، سرویس و تعمیرات می‌گردد. لذا، لازم است که مطالعات امکان‌سنجی، طراحی، ساخت، تجهیز و مدیریت کشت مبتنی بر دانش فنی باشد. 

با توجه به ضرورت دیده شده در این زمینه، فرصتی فراهم آمد تا سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان همدان، دوره‌ای را برای مهندسین مشاور و ناظر اجرای گلخانه‌های استان برگزار نماید. با توجه به نبود منابع منسجم در این زمینه، لازم دیده شد که مطالب ارائه شده در این دوره در اختیار عموم علاقمندان قرار گیرد. 

ارائه دهنده دوره: دکتر محمدباقر لک

در پایان، از علاقمندان به دریافت مطالب دوره دعوت بعمل می‌آید تا با ثبت نام در وبسایت مکانیزاسیون کشاورزی یا کانال تلگرامی سامانه های گلخانه ای، فایل پی دی اف را دانلود نمایند.

پسورد: telegram.me/greensys

 

مطالب مرتبط:

شرکت زیست‌سامانه پردیس

مهندسی گلخانه

ویژه نامه گلخانه

طراحی و ساخت سامانه هشدار سرمازدگی برای گلخانه‌ها، باغات و مزارع

دستگاه اگزاست هیتر

گلخانه هیدروپونیک گوجه‌فرنگی

تدوین لایحه انتقال کشت سبزی و صیفی به گلخانه‌ها

امنیت غذایی

نقش مهندسین بیوسیستم در تامین امنیت غذایی

گسترش مکانیزاسیون = تامین امنیت غذایی

Login

درگاه پرداخت دستی وب سایتIntroduction

Getting started in July 2013, AGRIMECHANIZATION is the first Agricultural Mechanization Specialized Website that aims concepts related to agricultural engineering, technologies, automation, machinery, and biosystems engineering towards food security and sustainable agriculture.

E-NAMAD

logo-samandehi