شیوه متداول طراحی سیستم های ناوبری هوشمند برای پیاده سازی در خودروهای غیرجاده ای، از فرضیه نیمه خودکاری پیروی می کند.

این فلسفه انتظار دارد که کاربر در کابین باشد، حتی اگر اکثر کارهای رانندگی بطورخودکار انجام گیرد. تعامل لازم رانندگی دستی و خودکار را باید در زمان طراحی سیستم کنترل فرمانگیری منظور کرد تا اطمینان حاصل گردد که ضریب اطمینان بالاباشد. مکانیزم فرمانگیری اصلی باید درست کار کند، بنابراین دستکاری لوله های روغن باید به دقت بررسی شوند تا اطمینان حاصل گردد که فشار در زمان فرمانگیری دستی نشتی نداشته باشد. حتی در حالت خودکار، کاربر ممکن است لازم باشد تا فرمان را در زمان اورژانسی در دست بگیرد. بطور مشابه، سلونوئیدهای سوپاپ EH باید فقط در حالت خودکار فعال شوند و کاربر سوار باشد. همه ملاحظات، جدا از برنامه مطمئن برنامه ریزی و انتخاب سخت افزار سازگار، در زمان ابداع سیستم فرمانگیری خودکار یک خودروی هوشمند اهمیت زیادی دارند.

ترجمه: محمدباقر لک، وبسایت تخصصی مکانیزاسیون کشاورزی

 

مقاله مرتبط:

مجله الکترونیکی مکانیزاسیون کشاورزی

درک و محل یابی سه بعدی

ماشین بینایی و کاربردهای آن در کشاورزی

مبانی منطق فازی

کشاورزی دقیق

انتخاب فناوری درخور برای کشاورزی

قاعده میسون

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه سازی

ورود به سايت

درگاه پرداخت دستی وب سایتمعرفی

مکانیزاسیون کشاورزی بعنوان یک وبسایت کاملاً تخصصی در زمینه‌های مرتبط با مهندسی بیوسیستم و مکانیزاسیون کشاورزی همواره کوشیده است تا با جمع‌آوری و ارائه آخرین اخبار و مطالب مفید برای مختصصین و علاقمندان، موجبات دانش‌افزایی در این زمینه تخصصی را فراهم آورد.

«تمامي كالاها و خدمات اين وب سایت حسب مورد داراي مجوزهاي لازم از مراجع مربوطه مي‌باشند و فعاليت‌هاي اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.»

«قیمتی که در هنگام سفارش مشتري در پیش‌­فاکتور منظور گرديده است، معتبر مي‌باشد».

نماد

logo-samandehi