تا چهار ماه آينده؛ 5500 دستگاه تراكتور و كمباين به ظرفيت سخت‎افزاري كشاورزي افزوده مي‌شود
معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهاد كشاورزي از اضافه شدن 5 هزار دستگاه تراكتور و 500 دستگاه كمباين در چهار ماه آينده به ظرفيت سخت‎افزاري كشاورزي خبر داد.
به گزارش خبرگزاري فارس ، محمدعلي جوادي در مراسم توديع و معارفه رئيس سازمان جهاد كشاورزي گلستان اظهار داشت: استان گلستان استاني است كه مردم با مذاهب و افكار مختلف باهم و در كنار هم زندگي مي‎كنند و با يكديگر تعامل دارند و چنين استاني به عنوان يكي از اهداف كشاورزي در سطح ملي مطرح است و در دولت تدبير و اميد جاي خاصي دارد.
وي با اشاره به خلق حماسه سياسي مردم به ويژه كشاورزان و تلاش دولت تدبير و اميد براي از بين بردن تحريم‌ها تاكيد كرد: اميد داريم اين حضور سياسي مردم در حوزه كشاورزي و اقتصادي نيز همانند گذشته تداوم داشته باشد و كشور را به سمت سازندگي و رفاه و حماسه اقتصادي ببرد.
جوادي با تقدير از مديران گذشته گفت: در سطح ملي و استاني مديراني كه در اين دوره خدمت خواهند كرد مديراني برنامه‎ريز، اخلاق‎مدار و دين‎مدار خواهند بود و حاصل كار آنها اين است كه از فرصت كمي كه در اختيار دارند بيشترين بهره را خواهند برد.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهادكشاورزي خاطرنشان كرد: در استان گلستان با توجه به ظرفيت بسيار بالايي كه در بخش كشاورزي است با كمك مديران استاني و حمايت مسئولان در سطح ملي درصد اشتغال به كشاورزي و توليد ناخالص ملي در كشاورزي افزايش خواهد يافت.
جوادي افزود: مزيت‎هاي استان نشان مي‎دهد شكافي كه بين درصد توليد ناخالص كشاورزي و بخش خدمات و صنعت وجود دارد بايد برطرف شود.
معاون توسعه مديريت و منابع انساني وزارت جهادكشاورزي بيان كرد: منابع انساني كه سرمايه وزارت جهاد و بخش كشاورزي است بايد تجهيز باشد و سطح آموزش و سواد در اين منابع بالاتر از گذشته باشد.
جوادي ادامه داد: در كشورهاي پيشرفته دنيا و توسعه‌يافته بخش منابع انساني 80 درصد از سرمايه آن كشور محسوب مي‎شود و در كشورهاي فقير معمولا حدود 20 درصد و در كشور ما 40 درصد از سرمايه اصلي است.
معاون وزير حهاد كشاورزي متذكر شد: در شهرستان‎ها و دهستان‎ها بايد بهترين نيروها و متخصص‎ترين نيروها را در قسمت توسعه مديريت و منابع انساني داشته باشيم تا بتوانيم با پرورش نيرو و رسيدگي به محيط كار و برنامه‎ريزي ابزاري درست كنيم كه آن ابزار بتواند بخش كشاورزي را ترويج دهد و مورد پيشرفت قرار گيرد.
وي ابراز داشت: براي چهار ماه آينده قرار است كه از خط اعتباري كه ايجاد شده پنج هزار دستگاه تراكتور و 500 دستگاه كمباين به ظرفيت سخت‎افزاري كشاورزي اضافه شود و در سال آينده نيز از اين خط اعتباري به همين ميزان دستگاه اضافه خواهد شد.
جوادي در پايان گفت: براي خودكفايي گندم در مدت كوتاه گام‎هاي بلندي برداشته شده و اميد داريم در گندم نيز به زودي به خودكفايي برسيم.
در اين مراسم از زحمات و تلاش‎هاي سيدنصير سيد‎محمدي تقدير و مختار مهاجر به عنوان رئيس سازمان جديد جهاد كشاورزي استان گلستان منصوب شد.

منبع: وزارت جهاد کشاورزی

بدون دیدگاه

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *