این پست نیز در دسترس است: فارسی English

  • آزمون و ارزیابی ماشین‌های کشاورزی

بهره‌مندی از تسهیلات خرید ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی یکی از حمایت‌های دولت از بخش کشاورزی است. به این ترتیب که کشاورزان با پرداخت بخشی از مبلغ و دریافت وام بانکی مبادرت به تأمین ماشین‌ها و تجهیزات مورد نیاز خود می‌نمایند. البته، دریافت این تسهیلات منوط به دریافت تأییده از سوی مرکز آزمون ماشین‌های کشاورزی (زیر نظر مرکز توسعه مکانیزاسیون) است. این فرآیند بدین ترتیب است که تأمین کنندگان این ادوات (تولیدکننده یا واردکننده)، درخواست خود را به مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر انجام مراحل آزمون و ارزیابی اعلام می‌دارد.
پس از دریافت درخواست و تکمیل پرونده، نامه‌ای از سوی ریاست مرکز توسعه مکانیزاسیون به شرکت همکار (مثلاً شرکت زیست سامانه پردیس) مبنی بر انجام آزمون وارزیابی ارسال می‌گردد. شرکت زیست سامانه پردیس، بعنوان همکار مرکز آزمون ماشین‌های کشاورزی، ملزم می‌گردد تا پس از انجام آزمون‌های کارگاهی، آزمایشگاهی و میدانی، مراتب را طبق دستورالعمل به مرکز توسعه اعلام نماید.
در پایان، کارشناسان مرکز آزمون‌ ماشین‌های کشاورزی، نسبت به تطابق وضعیت دستگاه با استانداردهای مورد ارجاع بررسی‌های لازم را به انجام رسانده و در صورت تأیید، محصول تولیدی یا وارداتی مورد نظر در فهرست ماشین‌ها و تجهیزات مشمول تسهیلات بانکی برای خرید کشاورزان قرار می‌گیرد.
شرکت زیست سامانه پردیس، بعنوان همکار آزمون مرکز توسعه مکانیزاسیون وزارت جهاد کشاورزی، با در اختیار داشتن کادری مجرب و متخصص در زمینه آزمون وارزیابی ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی، آماده است تا در سراسر کشور خدمات آزمون و ارزیابی ماشین‌ها و تجهیزات کشاورزی را به تولیدکنندگان و واردکنندگان گرامی عرضه نماید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.